Slammed! czyli o miłości inaczej

Miłość to temat przewijający się w niemal każdym utworze. Jest poboczny, intrygujący, zaskakujący albo też główny. Ostatnia grupa książek, cieszy się szczególnym uznaniem wśród kobiet. Jak na ich tle wypada najnowsze dzieło autorstwa Colleen Hoover?

Wrażenia początkowe – nic nowego

Slammed! rozkręca się bardzo spokojnie. Książka, którą ocenia się jako ,,coś innego”, rozpoczyna się w sposób zwyczajny. Mamy tutaj niemal podręcznikowy model zauroczenia. Pierwsze strony ciekawią czytelnika, jednocześnie wprawiając go w konsternację. Dochodzi on do wniosku ,,przecież to już było”. Mamy zatem początkowy zawód, który wielu może zniechęcić do dalszej lektury…

Czy nie warto zatem zawracać sobie głowy tym tytułem? Okazuje się, że początki bywają mylące. Z każdą stroną akcja zazębia się. Sztampowy utwór przejawia cechy tak bardzo odmienne. Ostatecznie, czytający może być w pełni usatysfakcjonowany. Dostaje książkę o miłości, ale nie banalną w każdym calu. Zdaje się przy tym prawdziwa, ciekawa oraz nurtująca. Na pewno odbiega od klasycznych, romantycznych dzieł wydawanych okresowo przez największe wydawnictwa.

O czym jest?

Najprościej rzecz ujmując, miłości dwóch ludzi. Slammed! to jednak przepiękne, ciepłe opowieści na tematy tak bliskie każdemu. Główni bohaterowie (Layken Cohen i Will Cooper), przeżywają początkowe zauroczenie, namiętną miłość oraz mierzą się z licznymi kłopotami. Życie jest bardzo przewrotne oraz nieustannie stawia przed nimi przeszkody. Los bywa cyniczny, miłość zaś musi przetrwać nawet najcięższe trudy. Czy uda się to naszej dwójce?

Po zgłębieniu samego opisu, ciężko przekonać się do tej książki. Nie jest on wyjątkowy, nie wyróżnia się na tle innych, a do tego nie ciekawi nas. Mamy podane minimum informacji oraz bardzo ogólny zarys modelowego uczucia. Okazuje się jednak, że jest to działanie celowe. Czytelnik ma sam odkryć sedno książki. Poznać piękne uczucia, które nie ograniczają się wyłącznie do wspominanej na każdym kroku miłości.

Warto dać jej szansę…

Colleen Hoover to autorka obiecująca, charakteryzująca się własnym stylem. Porusza tematykę znaną od lat, jednak nadaje swoim utworom głębszy sens. Slammed! rozkręca się powoli, zaczyna niezbyt oryginalnie (,,dzieło, jak każde inne”). Historia nabiera jednak kształtów z każdą przeczytaną stroną.

Książka porusza temat miłości. Jest ona jednocześnie trudna, a także prawdziwa…To poruszający utwór, który z łatwością możemy sobie wyobrazić w realnej scenerii. Opowiada o tematach aktualnych, ale równocześnie ciężkich. Miłośnicy autorki z pewnością będą zauroczeni. Slammed! spełni ich oczekiwania w każdym calu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *